Moderní fontána v Office Parku Nové Butovice - zrušeno

Bucharova 6, čp. 1423, Stodůlky, Praha 13

Office Park Nové Butovice tvoří celkem čtyři moderní kancelářské budovy. První dvě byly dokončeny v letech 2000 a 2002, třetí v roce 2005.  
Tvůrcem architektonického řešení celého komplexu je Studio acht. Jeho architekti kladli při zpracování projektu velký důraz na design budov, které se znatelně odlišují od okolní zástavby. Pro venkovní plášť je použita převážně kombinace cihel a skla, což zajišťuje pracovní prostředí s výborným přirozeným osvětlením. Velmi kvalitní lisovaná 
holandská cihla, která je svou stavbou i barvou poprvé použita v takovém rozsahu, je základním originálním prvkem celého projektu. V nebývalém rozsahu jsou použity také hliníkové panely, opět kombinované s cihlou. Jde o sendvičové panely, vyvinuté původně pro letecký průmysl. V případě Office Parku Nové Butovice se ukázaly jako vysoce účelné, protože zhruba v 30 metrech výšky dochází k tak vysokému sání větrů, že instalace těchto panelů byla nutností. Při tvorbě koncepce exteriéru Office Parku jeho architekti kladli důraz na tranzitní plochu jako možnost pro setkávání lidí, kde byla vytvořena výrazná parková úprava, zpříjemňující pracovní prostředí. Její součástí je také vodní prvek. Tvoří jej obdélné desky z tmavého kamene umístěné v úrovni dlažby. Na ně teče voda ze tří trysek, které jsou vyvedeny z břidlicového obložení záhonů. 

Fontána, která byla již několik posledních let nefunkční, byla odstraněna bez náhrady v roce 2018 při rekonstrukci celého prostranství mezi kancelářskými budovami.