Kovová fontána v Obchodním centru Letňany - zrušeno

Veselská, čp. 663, Letňany, Praha 18

Při stavbě druhé etapy OC Letňany vznikl v jeho severní části otevřený prostor přes dvě patra, kde byly umístěny stánky s rychlým občerstvením, tzv. Fontana Food Court. Jak již název napovídá, uprostřed atria se nachází fontána. Tvoří ji kruhový bazén v jehož středu se původně tyčila nerezová plastika, sloup s pětí obručemi. Voda vytékala z horní obruče, po sloupu tekla do dalších a následně do bazénu. Celá fontána byla doplněna modro-žlutým osvětlením. Montáž byla dokončena v říjnu roku 2002. Autorem fontány byl arch. Kubíček, výrobní dokumentace TERMETAL s.r.o. pro hlavního dodavatele Metrostav a.s. Systém dodala firma Agua-Thermo s.r.o. Praha 4. 
Kovová část fontány byla postupně snížena na tři stupně a nakonec byl nerezový prvek odstraněn zcela. Stalo se tak zřejmě z důvodu požadavků na možnost občasné instalace pódia pro reklamní účely a kvůli změně umístění schodiště. 
Nyní fontánu tvoří pouze samotný bazén s nízkým kruhovým vodotryskem uprostřed. Kolem obruby bazénu se na vnitřní straně nachází kovový prstenec s tryskami, které stříkají v různých intervalech. 

Fontána byla odstraněna při rekonstrukci této části obchodního centra v roce 2018. 

(za poskytnuté informace a "archivní fotografie" děkuji paní Heleně Terinkové z firmy Termetal)