Interiérová fontána v zimní zahradě hotelu Aria

Tržiště 9, čp. 368, Malá Strana, Praha 1

Nový luxusní hotel Aria, který se nachází v jednom z nejkrásnějších koutů Prahy, svým designem a výzdobou oslavuje díla nejvýznamnějších skladatelů všech dob. Každé patro je věnováno některému hudebnímu žánru, např. opera, jazz, moderní hudba a klasická hudba. Každý pokoj je pak zasvěcen jednomu velkému interpretovi nebo skladateli dotyčného žanru, na jeho dilo upozorňuje hudba, umělecka výzdoba a knihy. Jsou tu zastoupeni napřiklad Puccini, Dizzy Gillespie, Dvořak, Louis Armstrong a samozřejmě Mozart. 

Italský architekt a designér Rocco Magnoli byl pozván do Prahy, aby zde vytvořil jeden z architektonicky nejvýraznějších a nejkrásnějších hotelů ve městě. Zároveň zůstala zachována původní architektura stavby ve stylu italské renesance.
V zimní zahradě, která je srdcem celého hotelu, navrhl Magnoli fontánku s vodní kaskádou. Je zasazená do stěny zahrady a tvoří ji půlkruhový hluboký výklenek s mělkým bazénem. Na zadní stěně obložené mramorem jsou umístěny malé misky po kterých voda přepadává do bazénku. Uprostřed nádrže na soklu stojí bronzová plastika ženy. Bazén je nasvícen podvodními reflektory.