Fontány a vodotrysky v komplexu TOP HOTEL Praha

Blažimská 4, čp. 1781, Chodov, Praha 4

Hotel se nachází nedaleko dálnice D1 a tvoří ho několik budov, různě propojených. Celý komplex patří k jednomu z největších hotelových komplexů v Evropě. Uvnitř hotelu, ale i venku se nachází mnoho různých fontán a vodotrysků. Asi největší vodní dílo je v japonské zahradě, která byla vytvořena v roce 2003. Je rozdělená na dvě stupňovité terasy. Na horní je jezírko s vodotrysky a umělým ostrůvkem s můstkem a altánkem. Na svahu mezi terasami je vodopád tvořený kameny, jehož voda končí ve spodním jezírku. 
Před jižní recepcí je na vyvýšeném prostranství s lavičkami umístěna fontána z kamenných desek. Nalevo od vchodu do recepce se nachází pítko na kamenném podstavci s lavičkami. Kdysi bylo pítko středem altánku s kulatou střechou. Altánek byl ovšem v nedávné době odstraněn. V hale recepce jsou umístěny dvě drobné vodní fontánky na osvěžení vzduchu. 
V chodbě, spojující jižní a hlavní recepci, se ve výklenku nachází další fontána. Tvoří ji sokl obložený dlaždicemi, doplněný bodovým osvětlením a kovová nádrž s vodou, uprostřed níž je koule, která se tlakem vody otáčí. 
V hale hlavní recepce se nachází hned tři vodní dílka. Přímo před recepcí je to fontána tvořená skleněnou nádrží ve tvaru obráceného jehlanu kolem obložená mramorem. Uprostřed je pozlacená konstrukce po které stéká voda do nádrže. Dále v hale je u stěny umístěna kovová fontána ve tvaru kužele, po kterém stéká voda do bazénku. Z obou stran jsou vytvořeny vodní stěny v průhledech do oddělených částí haly. Z pozlacené trubky v horní části stékají pramínky vody do bazénku. 
Před hlavní recepcí hotelu se ještě nachází dvě fontány tvořené čtvercovými bazény a vodotrysky uprostřed. Další fontána s kachlíkovým bazénem a vodotryskem je u příjezdové silnice, mezi stojany mezinárodních vlajek. Poslední fontána stojí na terase pivovarské restaurace. Tvoří ji bazén vydlážděný drobnými modrými kachlíkami uprostřed něhož stojí vodotrysk - kovová konstrukce stříkající vodu jež vytváří dojem "pampelišky".