Fontána v parku před administrativní budovou

Evropská 178, čp. 423, Vokovice, Praha 6

Před administrativní budovou někdejšího Koospolu, dnes zahraniční organizace, nachází se kruhová betonová nádrž s třinácti prohuntými panely, které jsou sestaveny do kruhu. Na jejich vrcholu je soustava trysek. Obří fontána Kamenný květ, volně stylizovaný symbol obchodní organizace, vznikala v letech 1974-77 podle návrhu arch. Vladimíra Fencla, Stanislava France a Jana Nováčka. 
Pětipatrová budova čtvercového půdorysu i s fontánou je zasazena do prostředí, které bylo upraveno ve stylu francouzského parku. Fontána se z ekonomických a technických důvodů neprovozuje. 
V roce 1988, u příležitosti mezinárodní filatelistické výstavy konané v Praze, byla vydána známka s tehdejší budovou Koospolu včetně fontány. 

Zajímavostí je, že i v atriu budovy existovala poměrně rozsáhlá fontána, doplněná kerarmickými a porcelánovými prvky a zoomorfními plastikami od manželů Pravoslava a Jindřišky Radových.  Bohužel tato část vzala za své při rekontrukci budovy.  (fotografie pochází z webu www.vetrelciavolavky.cz )