Fontána v parku Panská zahrada

mezi ulicemi Kovářova a Chalabalova, Stodůlky, Praha 13

Prostor, kde se dnes nachází veřejný park Panská zahrada, sloužil v historii jako farská zahrada která patřila k faře kostela sv. Jakuba Většího ve Stodůlkách. Později zde bylo zahradnictví a dále zahrádkářská kolonie. 
V 80. letech 20. století byl prostor velmi zarostlý a zanesený četnými skládkami. V druhé polovině 80. let bylo proto rozhodnuto o jeho vyčištění a rekonstrukci. Ta proběhla podle projektu Projektového ústavu Výstavby hl. m. Prahy za účasti vedoucího projektu Ing. arch. Ivo Obersteina a hlavních projektantů inženýrů Valtra a Steina. Vznikl zde park určený pro krátkodobou relaxaci obyvatel vznikajících sídlišť Stodůlky a Lužiny. 
Další rekonstrukce parku proběhla v letech 2009 - 2011. Při té příležitosti zde vznikla i nová fontána. Jedná se o soustavu betonových mělkých bazénků s tryskami, které jsou stupňovitě osazeny ve svahu. Jsou doplněny keramickými sedátky. V horní části tryská voda z barevných keramických plastik osazených v trojúhelníkových bazénech vyplněných drobnými kamínky. Autorkou keramických prvků v zahradě je keramička Alexandra Koláčková.
Park byl po rekonstrukci slavnostně otevřen za účasti starosty Davida Vodrážky a jeho zástupců dne 21. června 2011. 

zdroj: https://stop.p13.cz/clanek.php?id=3923