Skleněná fontána ve vstupní hale hotelu DUM - zrušeno

Kutilova 3061/2, Praha 12 - Modřany

V polovině osmdesátých let bylo v rámci tzv. zahušťování zástavby rozhodnuto o výstavbě výškového domu na místě dětského hřiště. Autorem projektu s původním určením pro ubytovnu zahraničních dělníků byl ing. arch. Míča. Už během výstavby však o konečném využití probíhaly diskuse, neboť modřanský věžák se výborně hodil k ubytování mimopražských učitelů, získaných "náborem" pro práci v hlavním městě. Odtud si DUM přinesl i svoje jméno, původně šlo totiž o zkratku názvu Dům učitelů Modřany. Po listopadových změnách však nastal pokles zájmu o ubytování ze strany školství - svou roli tu samozřejmě sehrály i stoupající náklady. A tak se DUM stal hotelem.

Hotelové potřeby si vyžádaly řadu změn - vybudování restaurace, kuchyní, recepce, skladů, zavedení telefonů do pokojů, rozšíření nabídky služeb a dovybavení pokojů na obvyklý standard tří hvězdiček. Dnes hotel nabízí 180 apartmánů o dvou pokojích s příslušenstvím, lednicí a televizí. Je tu k dispozici lékařská služba, rehabilitační centrum, směnárna, kadeřnictví a kosmetické studio.

Do nově zrekonstruované vstupní haly byla umístěna také fontána. Jednalo se o bazének v jehož středu stála skleněná plastika. Voda zřejmě vytékala z plastiky, po níž i zřejmě stékala. Fontána byla osazena podvodními reflektory. Zadní část bazénku doplňoval květník s pokojovými rostlinami.

Mezi lety 2010-2012, kdy se střídali majitelé hotelu, byla fontána zrušena a osázena rostlinami. V roce 2012 hotel ukončil svůj provoz. Od roku 2016 slouží hotel jako ubytovna zahraničních dělníků. Následně budova změnila název na "TVM Tower".

(zdroj: web MČ Praha 12)