Fontána před vstupem do Paláce Flóra - zrušeno

Vinohradská 149, čp. 2828, Žižkov, Praha 2

Palác, postavený na rozhraní Vinohrad a Žižkova, nechala vystavět izraelská společnost Africa-Israel Investments Group a investovala do jeho výstavby dvě a půl miliardy korun. Projekt svěřila českému architektovi Petru Frantovi, jenž získával zkušenosti hlavně v Kanadě a po listopadu 1989 se vrátil do vlasti. Hmota paláce zabírá značnou část jedné strany ulice, je poněkud nadměrná ve srovnání s okolní zástavbou, také fasády jsou poměrně všední. Uvnitř je však člověk příjemně překvapen všudypřítomným světlem z prosklené střechy a vzdušností. Palác je přístupný z metra i od tramvaje a nabízí čtyři patra s luxusními prodejnami, prodejnu potravin, několik restaurací a kaváren i sály s několika kiny. Raritou je také jediné 3D kino IMAX v České republice. 
Fontána oživuje vstup z ulice. Vedou k ní i křižují ji přímočaré cestičky z kovových pásků směřující k jednotlivým vchodům. Dva nestejně velké lichoběžníky z černého přírodního kamene, granitu "Nero Zimbabwe", který byl přivezen z Itálie, jsou sestaveny z dílů. Do jednotlivých desek jsou provrtány otvory pro vodotrysky a pro barevné žárovky,které jsou umístěny pod vodou. Tvar fontány, její barvy i funkce korespondují s okolím a mají souvislost i s některými architektonickými prvky paláce. Vodní proudy dvanácti trysek poutají pozornost nepravidelnými sloupci vody, omývají zrcadlově černou plochu, vytvářejí v určitých intervalech i umělou mlhu. 
Mělo by se spíš říci "vytvářely", neboť fontána byla již před delší dobou překryta umělým trávníkem a později přeměněna na záhon.
Díky panu Miroslavu Kučírkovi můžete na poslední fotce vidět, jak vypadala fontána ještě v provozu.